Size en sevdiğiniz renk hangisi diye sorsak, muhtemelen bir çoğunuz beyazı seçer ya da mutlaka bir düşünürsünüz. Hatta çoğunuzun vazgeçilmez rengi bile olabilir. Beyazın olumlu etkisi şüphesizdir. Giydiğiniz kıyafette, kullandığınız bir eşyada veya objede, hatta bir ortamın beyaz renk olması dahi birçok kişi için anlam ifade eder. Ruhumuza iyi gelir ve bizi korkularımızdan uzaklaştıran bir güce sahiptir. Beyazın insanlar üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır. Saflığın ve masumiyetin rengidir. İnsanlar üzerinde psikolojik olumlu etkilerinin yanı sıra tarzımıza da büyük katkı sağlar. Kendimizi iyi hissetmek istediğimizde, özel günlerimizde beyaz giyer, enerjimizi yansıtmak istediğimizde yine beyazı tercih ederiz. O halde beyazın tarzımızı, hayatımızı ve çevremizi nasıl şekillendirdiğini, kıyafet seçimlerimize nasıl pozitif enerji verdiğini gelin birlikte inceleyelim.

UNUTULMAZ ANLARDA BEYAZ FARKI

En unutulmaz gün dediğimizde aklımıza ilk, düğün günümüz gelir. O gün tüm zarafetimiz ve şıklığımızla bizi en iyi şekilde yansıtacak tercihler yapmak isteriz. Tabii bunu da en iyi beyazın gücünden almak isteriz. İster daha sade ister daha gösterişli, yapacağımız tüm seçimlerde beyaz baş roldedir. Ayaklarımızın yerden kesilmesini ve bir kuğu gibi görünmeyi hayal ederiz. Işıltılı taşlar, incili detaylar ve dantel modellerle göz alıcı olabiliriz. Ayakkabılarımız ise hem bizi gün boyu taşısın hem de ışıltısıyla büyüleyici atmosfere ayak uydursun isteriz. Beyazın tonlarıyla ayakkabı seçimlerimizde stilettolar ve topuklu modellerin yanı sıra daha rahat modelleri de tercih edebiliriz. Unutulmaz bir günde unutulmaz seçimler yapmak elimizde…

 

POZİTİF ETKİ

Ruhumuza ve psikolojimize iyi gelen kanıtlanmış bazı şeyler vardır. Bunlardan biri de beyazın pozitif etkisidir. Nasıl siyah bize karanlığı anımsatıyorsa, beyaz da tam tersi aydınlığı ve huzuru anımsatır. Özellikle kıyafet seçimlerimizde pozitif günlerimizde daha canlı ve beyaz tonlar seçebiliriz. Bir jean pantolon veya şortun altına giydiğimiz beyaz spor ayakkabı her zaman kendimizi daha iyi hissettir. Veya uçuşan bir elbise ya da eteğin altına kalın topuk bantlı, sade düz ayakkabı veya topuklu sandalet modelleri sizi her zaman şık ve fresh bir görünüme kavuşturabilir.

GECENİN KARANLIĞINA KARŞI BEYAZ!

Akşam şıklığında daha feminen ya da daha klas görünmek için koyu renklere yönelebiliriz. Dilerseniz tercihlerinizi yaparken bir kez daha düşünün ve bir de beyaz tonları deneyin! Sizi nasıl değiştireceğini siz bile inanamayacaksınız! Işıkların altında bembeyaz bir elbiseniz, altında tüm ihtişamı ile göz alan ayakkabınız, çanta ve aksesuarlarınızla tam bir cazibe kaynağı olabilirsiniz. İnsanların gözlerini sizden alamamalarını anlayışla karşılayın çünkü gecenin karanlığından doğan bir melek olabilirsiniz.